به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت منتشر شد؛

فراخوان رویداد «پیوند» شناسایی استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه برق و مکانیک
۳۰ آذر ۱۴۰۱ | ۱۴:۱۳ کد : ۵۱۹۲۰ اخبار پژوهشی آخرین اخبار
صندوق نوآوری و شکوفایی با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت فراخوان رویداد «پیوند» برای شناسایی استارت‌آپ‌ها و دارندگان طرح‌های فناورانه و نوآورانه حوزه برق و مکانیک را مختص دانشجویان، شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه منتشر کرد.
به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و با همکاری سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت منتشر شد؛

به گزارش روابط عمومی ‌صندوق نوآوری و شکوفایی، رویداد «پیوند» برای شناسایی طرح‌ها و استارت‌آپ‌ها در حوزه برق و مکانیک به منظور بهم‌رسانی شتابدهنده‌ها و استارت‌آپ‌ها برگزار می‌شود.. هدف از برگزاری این رویداد، شناسایی استارت‌آپ‌ها و طرح‌های استارت‌آپی جذاب و توانمند حوزه برق و مکانیک و معرفی آن‌ها به شتابدهنده‌ها (اعم از دانش بنیان یا غیر دانش بنیان) و سایر سرمایه‌گذاران و فعالان اکوسیستم نوآوری و در نتیجه تامین بخشی از هزینه‌های شتابدهی کسب و کارهای نوپا است. 
در این رویداد ایده‌پردازان و استارت‌آپ‌های نوپا و استارتاپ‌های در حال توسعه، طی فراخوانی شناسایی شده و آماده ارائه به شتابدهنده‌های دانش بنیان به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی می‌شوند. از بین طرح‌های دریافت شده، پس از غربالگری اولیه، تعدادی از طرح‌ها انتخاب می‌شوند. سپس برای صاحبان ایده و اعضای استارت‌آپ‌های منتخب، کارگاه‌های آموزشی برگزار می شود و پس از آن مرحله دوم غربالگری انجام می‌شود که از بین شرکت‌کنندگان، تعدادی برای حضور در رویداد پایانی انتخاب شده و آماده ارائه به سرمایه گذار می شوند.

طرح‌های ارسال شده به دبیرخانه رویداد، پس از ارزیابی اولیه در دوره توانمندسازی ۳ روزه‌ای جهت تکمیل مدل کسب و کار و شاخص‌های مورد نظر سرمایه‌گذاران، شرکت می‌کنند. این دوره با توجه به طرح‌های ارائه شده و سطح بلوغ آنها ارائه می‌گردند. پس از آن استارت‌آپ‌ها در یک بازه دو هفته‌ای فرصت دارند تا مدل کسب و کار خود را، برای ارائه در روز اصلی رویداد پیوند، جهت ارائه به سرمایه‌گذاران آماده کنند. طرح‌های منتخب توسط سرمایه‌گذاران، جهت انعقاد قرارداد هم سرمایه‌گذاری توسط جهاد دانشگاهی و صندوق‌های سرمایه‌گذاری حاضر در رویداد، دعوت می‌گردند.
با توجه به اینکه یکی از نقاط قوت طرح پیوند، طرح هم‌سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی است، در این رویداد، در صورتی که صندوق‌های پژوهش و فناوری و سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت پس از ارزیابی و تایید ایده‌های نوآورانه، تصمیم به سرمایه‌گذاری روی آن طرح بگیرند، صندوق نوآوری و شکوفایی تا سقف ۸۰ درصد هزینه شتابدهی را تامین می‌کند.
یک وجه تمایز این رویداد،‌امکان استفاده از زیرساخت‌های فنی و کارگاهی، شبکه متخصصین و ارتباطات صنعتی سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت است که برگزیدگان می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. باتوجه به پیچیدگی‌ فرایند سرمایه‌گذاری و حجم سرمایه مورد نیاز طرح‌های حوزه هاردتک، این منابع به روش هم‌سرمایه‌گذاری توسط سازمان جهاد دانشگاهی علم و صنعت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری حاضر در رویداد تامین خواهد شد.
محورهای این رویداد برق قدرت، منابع تغذیه و مبدل های الکتریکی، الکترومکانیک، انرژیهای نو و تجهیزات مکانیکال و دیگر سیستم‌های مرتبط با صنایع ریلی، پالایشگاهی و نیروگاهی و انرژی خواهد بود.
متقاضیان برای شرکت در این نوبت از رویداد پیوند می‌توانند از طریق لینک https://forms.inif.ir/web/guest/sanaat ثبت نام کنند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تماس  09141970065 و 09307756834 تماس حاصل کنند.
لازم به ذکر است تمامی‌ هزینه‌های برگزاری رویداد توسط صندوق نوآوری و شکوفایی تامین شده و شرکت در این رویداد کاملا رایگان است.


نظر شما :