انتشار شماره نخست مجلد کامپیوتر نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران در سال ۱۳۹۸

۰۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۲۰ کد : ۹۸۴۸ آخرین اخبار اخبار نشریه
انتشار شماره نخست مجلد کامپیوتر نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران در سال ۱۳۹۸

نخستین شماره از سال هفدهم «نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران، ب- مهندسی کامپیوتر» ازسوی پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی منتشر شد.

در این شماره از فصلنامه، مقالاتی با عناوین «بهینه‌سازی انتخاب و ترکیب وب‌سرویس‌ها بر اساس ویژگی‌های کیفی با در نظر گرفتن وابستگی، ناسازگاری و همبستگی بین وب‌سرویس‌ها»‌، «یک روش بدون پارامتر مبتنی بر نزدیکی برای تشخیص داده‌های پرت»‌، «شرح‌نگاری خودکار تصویر با روش چرخش بلاک اصلی»‌ و «تحقق بهبودیافته گیت‌های یکانی کنترل‌شده در مدل محاسباتی کوانتومی یک‌طرفه با استفاده از حساب اندازه‌گیری تعمیم‌یافته» انتشار یافته است.

ازدیگر عناوین مقالات این شماره از نشریه می‌توان به «یک سیستم تشخیص نفوذ سبک مبتنی بر اعتماد دوسطحی برای شبکه‌های حسگر بی‌سیم»، «بهبود الگوریتم رمزنگاری مبتنی بر هویت و بهره‌وری آن در فراهم‌کردن محرمانگی سیستم‌های سلامت الکترونیک ابری»، «ارائه یک مکانیزم درون تراشه برای تشخیص حملات زنجیره پویش در تراشه‌های رمزنگاری» و «مسیریابی ربات با استفاده از الگوریتم انتخاب کلونال» اشاره کرد.

بیست و دو نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه­های علم و صنعت ایران، شهید بهشتی، تربیت دبیر شهید رجایی، صنعتی شاهرود، هرمزگان، فردوسی مشهد، امام رضا (ع)، پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی مقالات این شماره از نشریه را عهده­داربوده‌اند.

همچنین داوری این مقالات توسط 34 نفر از استادان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی انجام شده است.

افراد علاقمند به کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این شماره از نشریه می‌توانند به سایت اینترنتی نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران به نشانی http://ijece.saminatech.ir مراجعه نمایند.

text to speech icon

نظر شما :