انتشار نخستین شماره نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران در سال ۱۳۹۹

۱۶ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۸ کد : ۱۶۹۸۹ آخرین اخبار اخبار نشریه
انتشار نخستین شماره نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران در سال ۱۳۹۹

نخستین شماره از سال هجدهم «نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران، الف- مهندسی برق» ازسوی پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی منتشر شد.

در این شماره از فصلنامه، مقالاتی با عناوین «برنامه‌ریزی مقاوم ریزشبکه هوشمند متصل به شبکه با در نظر گرفتن انتشار کربن در حضور بارهای قابل کنترل»‌، «روش ترکیبی تخصیص هزینه خدمات انتقال بر اساس تأثیر تجهیزات انتقال در پایایی سیستم و ارزش تجاری»‌ و «‌یک ساختار جدید دوورودی- دوخروجی مبتنی بر مبدل T-Source اصلاح‌شده با سه سیم‌پیچ کوپل‌شده در کاربرد انرژی خورشیدی- باتری»‌ در حوزه مهندسی قدرت، و «کنترل مد لغزشی سیستم ربات دوچرخ تعادلی در حضور عدم قطعیت‌های ساختاری و غیر ساختاری موجود در معادلات دینامیکی و بدون نیاز به معادلات سینماتیکی»‌ و «‌ارائه یک روش جدید به منظور تخمین برخط تأخیر زمانی در سیستم‌های SISO-LTI با تأخیر زمانی متغیر با زمان و نامعلوم در ورودی کنترلی» در حوزه مهندسی کنترل انتشار یافته است.

از دیگر عناوین مقالات این شماره از نشریه می‌توان به «یک روش هوشمند برای تخمین کانال OFDM با استفاده از الگوریتم جستجوی گرانشی»، «طراحی و ساخت تقسیم‌کننده توان جیسل کوچک‌شده با قابلیت حذف هارمونیک بالا با استفاده از فیلتر پایین‌گذر» و «استفاده از گیت کمکی برای بهبود مشخصات الکتریکی ترانزیستور اثر میدان بدون پیوند سیلیکون بر روی عایق» اشاره کرد.

بیست و یک نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های بیرجند، کاشان، رازی، صنعتی شیراز، علوم و فنون هوایی شهید ستاری، شهید مدنی آذربایجان و آزاد اسلامی تألیف مقالات این شماره از نشریه را عهده‌دار بوده‌اند.

همچنین داوری این مقالات توسط 32 نفر از استادان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی انجام شده است.

افراد علاقمند به کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این شماره از نشریه می‌توانند به سایت اینترنتی نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران به نشانی http://ijece.saminatech.ir مراجعه نمایند.


نظر شما :