انتشار مجلد برق تابستان ۱۳۹۹نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران

۱۵ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۶ کد : ۲۵۲۸۹ آخرین اخبار اخبار نشریه
انتشار مجلد برق تابستان ۱۳۹۹نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران

پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی شماره دوم از سال هجدهم «نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران، الف- مهندسی برق» را منتشر کرد.

مقالاتی با عناوین ‌«طراحی، توسعه و ساخت مدار اتصال کوتاه سینتتیک دوپارامتره‌ کلید‌های فشارمتوسط خلاء با مدار جریان متصل به شبکه»، «برنامه‌ریزی یکپارچه شبکه‌های برق و گاز با در نظر گرفتن تأثیر واحد‏های PtG در پوشش عدم قطعیت خودروهای برقی»‌، «بهبود عملکرد موتور سوئیچ رلوکتانسی با تغییر ساختار رتور قطعه‌ای»‌، «روشی نوین جهت تشخیص خطای خط به زمین در ریزشبکه‌های جریان مستقیم با استفاده از تغییرات توان لحظه‌ای»، «ارائه ساختار جدید گرمایش القایی با کلیدزنی نرم با بازدهی بالا» ‌و «ارزیابی اقتصادی بهره‌برداری هماهنگ شبکه‌های برق و گاز در استان خراسان » در حوزه مهندسی قدرت انتشار یافته است.

از دیگر عناوین مقالات این شماره از نشریه می‌توان به «جمع‌کننده نافرار و توان پایین مبتنی بر فناوری اسپینترونیک برای پیاده‌سازی محاسبات در حافظه»، «طراحی و شبیه‌سازی حسگر میکروجابه‌جایی نوین مبتنی بر بلور فوتونی با ضریب شکست منفی» و «طراحی و شبیه‌سازی یک حسگر زیستی مبتنی بر نانو حلقه تشدیدگر دایره‌ای با استفاده از بلور‌های فوتونی دوبعدی» اشاره کرد.

بیست و یک نفر از استادان، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه‌های شهید بهشتی، بین‌المللی امام خمینی (ره)، جیرفت، گلستان، دانشگاه آزاد اسلامی، جهاد دانشگاهی علم و صنعت و پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی تألیف مقالات این شماره از نشریه را عهده‌دار بوده‌اند.

همچنین داوری این مقالات توسط 38 نفر از استادان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی انجام شده است.

افراد علاقمند به کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این شماره از نشریه می‌توانند به سایت اینترنتی نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران به نشانی http://ijece.saminatech.ir مراجعه نمایند.


( ۱ )

نظر شما :