شماره نخست سال ۱۳۹۸ نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران انتشار یافت.

۱۸ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۲ کد : ۸۵۳۶ آخرین اخبار اخبار نشریه
شماره نخست سال ۱۳۹۸ نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران انتشار یافت.

نخستین شماره از سال هفدهم «نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران، الف- مهندسی برق» ازسوی پژوهشکده برق جهاد دانشگاهی منتشر شد.

دراین شماره ازفصلنامه، مقالاتی با عناوین «تعیین استراتژی بهینه برنامه‌ریزی نگهداشت پیشگیرانه در حضور منابع پاسخگوی بار»‌، «تخمین طول عمر ترانسفورماتورهای توزیع در حضور بارهای هارمونیکی: مطالعه موردی ترانسفورماتورهای توزیع شهرستان ایلام»‌ ،«توزیع اقتصادی توان در نیروگاه‌ها با در نظر گرفتن آلاینده‌های زیست‌محیطی و شاخص‌های پایداری سیستم با استفاده از الگوریتم جستجوی هارمونی چندهدفه»‌ و «مدل‌سازی احتمالی تقاضای بار ایستگاه شارژ سریع برای خودروهای الکتریکی عمومی»‌  در حوزه سیستم­های قدرت و «مدل‌سازی و کنترل هیبرید سرتاسری مبدل DC-DC باک- بوست به وسیله سیستم‌‌های دینامیکی- منطقی مخلوط» و «طراحی و ساخت درایو موتور جریان مستقیم بدون جاروبک با استفاده از اینورتر منبع جریان بر مبنای مدولاسیون بردار فضایی» در حوزه الکترونیک قدرت انتشار یافته است.

ازدیگر عناوین مقالات این شماره از نشریه می‌توان به «نوسان‌ساز کنترل‌شونده با ولتاژ به همراه شرایط راه‌اندازی قوی و نویز فاز کم برای کاربردهای باند K» و «طراحی رؤیتگر غیر متمرکز برای اندازه‌گیری جریان سیال چندفازی بر اساس تئوری مقدار میانگین دیفرانسیل (DMVT)» اشاره کرد.

بیست و دو نفر از استادان و دانشجویان دانشگاه‌های کاشان، شهید بهشتی، صنعتی سهند، سیستان و بلوچستان، شهید باهنر کرمان، ایلام و زنجان و کارشناسان ارشد صنعت برق تألیف مقالات این شماره از نشریه را عهده‌دار بوده‌اند.

همچنین داوری این مقالات توسط 31 نفر از استادان دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی انجام شده است.

افراد علاقمند به کسب اطلاعات تکمیلی در مورد این شماره از نشریه می‌توانند به سایت اینترنتی نشریه مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر ایران به نشانی http://ijece.saminatech.ir مراجعه نمایند.


نظر شما :